KU kávový šálek 4 ks, Alessi

>
<

KU kávový šálek 4 ks, Alessi

Kávový šálek z bílého porcelánu z kolekce KU, sada 4 kusy. Šálek vyrobený z prémiového porcelánu je ideální pro různé druhy nápojů,…

Celý popis

Značka: Alessi

Design: Toyo Ito

Cena bez DPH: 991,74 Kč

Cena s DPH: 1 200 Kč

Kód: TI05/87

  • ks

Dostupnost: dodání cca 14 dnů

Popis

Kávový šálek z bílého porcelánu z kolekce KU, sada 4 kusy. Šálek vyrobený z prémiového porcelánu je ideální pro různé druhy nápojů, zejména americké kávy.

KU je název kolekce stolního nádobí, kterou navrhl vítěz Pritzkerovi ceny Toyo Ito. Servis se vyznačuje jemným, minimalistickým designem. Původní návrh z roku 2006 byl po dohodě s designérem lehce poupraven a vrácen do katalogu Alessi na podzim 2013.

Designer: Toyo Ito se narodil v roce 1941. Vystudoval University of Tokyo v roce 1965. V roce 1971 otevřel své studio Urban Robot (URBOT), ze kterého se v roce 1979 stalo Toyo Ito & Associates, Architects. Jeho práce byly oceněny několika cenami, včetně Zlatého lva na Bienále v Benátkách, Královské zlaté medaile od Královského institutu britských architektů a Pritzkerovy ceny za architekturu. Mezi jeho nejznámější budovypatří: Sendai Mediatheque; Knihovna univerzity umění Tama; Torres Porta Fira (Španělsko); Muzeum architektury Toyo Ito, Imabari; National Taiwan University, College of Social Sciences (Tchaj-wan R.O.C.); Národní divadlo Tchaj-čung (Taiwan R.O.C.) a další.

Parametry

Barva: bílá
Rozměr: ∅ 6 cm, 200 ml
Design: Toyo Ito

Máte dotaz? Napište nám!